Blog

Ako povedal klasik:

"Vesmírem neustále prolétají částice inspirace. Jejich osud, který je jim samotným ovšem zcela lhostejný, je ideální, když najdou ve správný čas správnou mysl. Zasáhnou ten správný neuron, nastane řetězová reakce a vzápětí už někdo zírá do objektivu televizní kamery a v duchu horečnatě přemýšlí, jak ho vlastně napadlo začít vyrábět ten balený porcovaný chleba?" - Terry Pratchett: Muži ve zbrani

Keď preletí ta správna častica tým správnym neurónom v mojej hlave, výsledok sa objaví práve tu. Niekedy sa až nestačím čudovať aký je ten vesmír malý, moja hlava veľká a ako je tých častíc veľa..

..a tu je ta spúšť čo častice po sebe zanechali:

Najnovšie prežívam herné nebo s novou playstation 3, a navyše som stihol na to isté playstation 3 nainštalovať Fedora linux.

Toto nie je tak celkom (alebo presnejšie vôbec) z mojej hlavy. Za studenú inšpiráciu vďačím mojej láske. Takže: Chutný návod na letné osvieženie. A keď už sme pri lete, môžete si prečítať ako mi bolo na pláži.

Písal som tiež niečo okolo propagácie Linuxu v médiách a dokonca aj v inzertnom plátku. Len tak - pre zaujímavosť.

Trošku praktickejšia záležitosť: OpenOffice spreadsheet na výpočet vzdialeností a výkonu pre wifi.

Letmý pohľad na mobilný mikrosoftí paškvil na OS a trocha humoru nielen na účet Microsoftu prostredníctvom detailných ikon v Mac OS 10.5.

Prihodilo sa mi tiež krátke zamyslenie nad zmysluplnosťou jednej nie celkom "Open" licencie.

A na záver dôkaz, že na strednej je ovzdušie inšpiračnými časticami doslova presýtené, alebo čo dokáže nuda..