Blog‎ > ‎

Ako sa robí biznis..

Najlepšie sa predáva to, čo je zadarmo. Ale dá sa jednoducho ušetriť, predať a zarobiť zároveň? Dá a hlavy z Orange to premakali až do absolútneho dokonala.


Možno ste si všimli, že náš oranžový operátor sa snaží ušetriť prírode zbytočné znečistenie a sebe náklady na tlač faktúr prostredníctvom tzv. elektronickej faktúry. Túto snahu dokonca aj šikovne motivuje balíkom 100 MMS a SMS na dva mesiace zdarma. Potiaľ všetko v poriadku, snaha sa cení a mne tiež začala vadiť kopa papiera v schránke, navyše som mal cestu do predajne, tak som sa dal ukecať..

Všetko prebehlo hladko, zrejme som aj kývol na a podpísal super extra balík SMS+MMS 100 zadarmo na dva mesiace a už som utekal veselý domov, ako som si ja schránku pred papierovým spamom zachránil.. Na samotné SMS+MMS som hneď aj zabudol, nepatrím k ľuďom, čo musia hneď poslať 100 svojích fotiek všetkým kontaktom, lebo je to zadarmo vole.. Jednoducho faktúry chodia mailom, všetko je ako má byť a ja celú záležitosť púšťam z hlavy.

O dva mesiace sa ale celá vec pripomenie SMS-kou: "Vaz.zakaznik,od nasledujuceho zuctovacieho obdobia Vam bude balik sprav Orange SMS+MMS 100 spoplatneny 1tandardnou cenou 3,30EUR/mesaėne.Viac na zak.linke 905" (ak sa niekomu zdá, že tam mám pár preklepov, tak to len orange zrejme nezvládol kódovanie)

Chvíľu som nechápal, premýšľal, aká je to "1tandardná" cena, než mi zaplo, vytočil som 905 a zbytočný balík si deaktivoval.. Otázkou ale zostáva, aké percento ľudí tu SMS proste neodignoruje a za zbytočný balík potom platí 3,30 mecačne?

Náš najšikovnejší operátor teda získava hneď niekoľko krát. Najskôr ušetrí určite nemalé náklady na tlač a posielanie faktúr, potom dostane ľudí do svojej predajne a tam im ponúkajú takové makové akcie.. a nakoniec nemalému percentu vnútia zadarmo a 3.30eur mesačne balík 100 MMS a SMS do vlastnej siete.. A tak sa robí biznis..
Comments