Blog‎ > ‎

MacOS X, orient a vôbec..

..alebo čo zaujimavé ma posledných pár dni zastihlo. K spomienkovému zapisku ma nakoniec dokopalo pár fotiek, ktoré som konečne stiahol do svojho notebooku.. Mac OS X na EeePC, presun na nový MacBook a čudný nápoj z Bahrainu - je toho dosť, tak poďme rýchlo na to..

MacOS X na EeePC

Áno, naozaj chodí. Inštalácia bola vcelku bezproblémová, stačí trošku zagoogliť. Nefunkčná ostala sieťová karta (ktorú tušim napokon niekto rozbehal), wifi karka, ktorú je treba vymeniť za niečo kompatibilné a suspend (ten som ešte mimo apple HW funkčný nevidel). Celkovo je systém mierne pomalší, ale používať by sa dal. Nakoniec na ňom ale aj tak skončilo Ubuntu 8.04, tam funguje po troche tweakovania všetko. Ako spomienka mi ostalo pár záberov: (fotené mobilom, ospravedlňte kvalitu)

Presun na nový MacBook

Skrátene: šokujúco jednoduché.

Postup: Zapnúť nový MacBook, počas bootu držať klávesu "T". Zariadenie nespustí systém, iba sa zapne do tzv. "Target disk" módu. V tomto funguje ako obyčajný firewire disk. Pripojíme k starému (normalne bežiacemu notebooku), v Disk Utility dáme restore našeho disku na nový počítač. Počkame kým skončí operácia, vypneme starý, zapneme nový, hotovo. Paranoici ešte bootnu starý v target disk móde, pripoja a zmažú disk na bývalom notebooku.

Pre rýpalov: Dal sa vymeniť aj disk ako taký, ale nový mal väčšiu kapacitu a bol novší, preto takto.

Opäť záber z celej operácie:


Podivny nápoj z Bahrainu

Naozaj len stručne: Chuť jemne sladká, pocit pri konzumácii podivný. ;)

Zloženie: voda, šafrán, šafránové semienka (?) (teda myslím, pri príprave som nebol, po chvíli tie semienka vyzeraju trošku inak)

Výsledok: prežil som

A pár fotiek:

 

Comments